USŁUGI

Zaawansowane i nowatorskie technologie wykorzystywane w procesie rewitalizacji aut w SMART -PRO sprawiają, że osiągamy niewiarygodne efekty naszych prac.

Indywidualizacja pojazdu.

W Smart-Pro indywidualizujemy pojazdy naszych klientów. Zdając sobie sprawę z faktu, iż każdy klient ma swoje własne wyobrażenie i aspiracje co do tego jak ma wyglądać jego pojazd wychodzimy temu naprzeciw.

W Smart-Pro dokonujemy indywidualnej stylizacji pojazdów:

 • zmiana koloru dachu pojazdu
 • zmiana koloru listew ozdobnych wnętrza pojazdu
 • zmiana koloru elementów skórzanej tapicerki
 • zmiana koloru czarnych(struktura) zderzaków w kolor nadwozia
 • zmiana koloru klamek zewnętrznych, wewnętrznych pojazdu
 • lakierowanie w kolor mat
 • Pakiet look all– PAKIET LOOK – WNĘTRZE ( KLAMKI, KONSOLA CENTRALNA, LISTWY OZDOBNE )
– PAKIET LOOK – ZEWNĄTRZ ( KLAMKI, LISTWY OCHRONNE, ALUFELGI )Zabezpieczenie lakieru.

PRESTIGE

Działania dedykowana dla klientów posiadających pojazdy nowe bądź takich, których auta posiadają powłokę lakierniczą wyjątkowo dobrze zachowaną.

Prestige syntetic –

Na powłokę lakierniczą aplikowany jest jednowarstwowy kompozyt syntetyczny. Powierzchnia lakieru staje się gładka. Nadwozie nabiera głębokiego koloru i blasku. Trwałość ok. 3 miesięcy.

Prestige polimer –

Na nadwozie aplikowany jest dwuwarstwowy kompozyt oparty o nanotechnologię polimerową. Prestige polimer zapewnia wysoki połysk, głębię koloru, zabezpieczenie lakieru. Trwałość ok. 6 miesięcy

Prestige Cquartz –

 • wieloetapowy proces naturalnego mycia-spa
 • usuwanie nieczystości organicznych – dekontaminacja
 • Ręczne wycieranie z użyciem ręczników z mikrofibry.
 • Lakier oczyszczony za pomocą IronX Car Pro, jako przygotowanie do nałożenia kwarcu
 • Powłoka kwarcowa CQuartz UK Edition nałożona na całe nadwozie powoduje, że lakier staje się odporny na wysokie temperatury. Cquartz na felgach to najtrwalsze i najtwardsze z możliwych zabezpieczeń lakieru na elemencie szczególnie narażonym na wysokie temperatury – opiłki metalu z klocków hamulcowych, wysoka temperatura kół podczas jazdy. CQuartz jako warstwa kwarcu w dużym stopniu zapobiega rysowaniu się lakieru.
 • Aplikacja powłoki na szyby zewnętrzne, powoduje szybkie odprowadzanie wody oraz świetną widoczność.

Renowacja powłoki lakierniczej.

Korekta lakieru to złożony proces , który jest kluczowym dla uzyskania świetnego wyglądu auta. Dopiero usunięcie wszelkich defektów lakieru, pozwala uzyskać pełen blask i głębię lakieru.

Właściwa renowacja lakieru rozpoczyna się zawsze od oczyszczenia lakieru. Pozwala to przygotować powierzchnię do pracy jakimikolwiek materiałem ściernym.

Przed przystąpieniem do korekty analizujemy stan powłoki lakierniczej, jej defektów, jak również dobór właściwych preparatów ściernych. Każdy pojazd przechodzi również proces pomiaru grubości lakieru.

Proces ten składa się z:

 • wieloetapowego procesu naturalnego mycia-spa
 • usuwania nieczystości organicznych – dekontaminacja
 • usuwania zanieczyszczeń nieorganicznych – opiłków metali wbitych w lakier
 • ręcznego wycierania z użyciem ręczników z mikrofibry
 • wieloetapowej korekty lakieru prowadzącej do usunięcia wszelkich defektów
 • zabezpieczenia progów oraz wnętrz drzwi
 • czyszczenia szyb oraz zabezpieczenia szyby czołowej
 • zabezpieczenia lakieru przy użyciu wosków

Usuwanie wgnieceń – Technologia P.D.R.

Niewielkie wgniecenia karoserii to zmora praktycznie wszystkich użytkowników pojazdów.
Gradobicia, uderzenia drzwi na parkingach i wiele innych zdarzeń może być przyczyną powstawania uszkodzeń karoserii. Wgniecenia te obniżają estetykę i potrafią realnie zaniżyć wartość pojazdu. Dotychczas jedyną metodą naprawy w takich sytuacjach było szpachlowanie i lakierowanie uszkodzonego elementu.
W Smart-Pro można skorzystać z nieinwazyjnej metody usuwania wgnieceń P.D.R. Technologia ta pozwala na bezlakierowe usuwanie wgnieceń z każdego elementu pojazdu, bez względu na jego stan, markę, wiek. Usuwamy wgniecenia zarówno z elementów metalowych, jak i aluminiowych.
Przy usuwaniu wgnieceń wykorzystujemy dwie techniki : pulling i pushing.
Przy zastosowaniu pullingu, wgniecenia usuwane są od zewnątrz poprzez odciąganie przyklejanych do powierzchni lakieru plastikowych adapterów. Usuwanie wgnieceń możliwe jest również przez wypychanie wgniecenia od wewnątrz elementu-pushing. Przy usuwaniu wgnieceń w taki sposób wykorzystujemy profesjonalne metalowe dźwignie.
Usuwanie wgnieceń w oparciu w oparciu o technologię P.D.R. jest zdecydowanie tańsze i krótsze od tradycyjnych metod naprawy.
Jak powszechnie wiadomo każda ingerencja lakiernicza obniża wartość auta. Przy usługach świadczonych przez Smart-Pro nie ma tych problemów. Jest to niezwykle istotne w przypadku sprzedaży auta, szczególnie w czasach wszechobecnych czujników grubości lakieru.

Lakierowanie S.P.O.T.

Niewielkie zdarzenia parkingowe, drobne kolizje, obtarcia zmuszają użytkowników do odstawienia pojazdów do warsztatów blacharsko-lakierniczych.
Tradycyjne metody napraw lakierniczych przewidują praktycznie w każdym przypadku lakierowanie całego uszkodzonego elementu, bez względu na to czy uszkodzenie jest duże, czy małe.
Jest to bardzo często przyczyną tego, że naprawa trwa relatywnie długo.
W Smart-Pro wykorzystujemy technologię lakierowania S.P.O.T. Jest to nowatorska metoda naprawy nadwozia dzięki, której ograniczamy się do naprawy uszkodzonej powierzchni elementu karoserii.
Technologia ta perfekcyjnie nadaje się do usuwanie skutków niewielkich szkód na powłoce lakierniczej. Wykonując naprawę minimalizujemy lakierowane powierzchnię, przez to oszczędzamy czas naprawy pojazdu.
Znaczne uszkodzenia powłoki lakierniczej wymagają czasami lakierowania całego elementu. Tradycyjna technologia, którą posługuje się większość warsztatów w celu uzyskania właściwego lakieru, niewyróżniającego się spośród innych elementów kolorem, przewiduje lakierowanie sąsiednich elementów. W Smart-Pro w procesie lakierowania dążymy do tego, aby uzyskać właściwy kolor lakierowanego elementu bez potrzeby lakierowania sąsiadujących elementów nadwozia.
W Smart-Pro naprawiamy wszystkie marki i modele samochodów niezależnie od ich stanu i wieku.
Nowatorskie metody stosowane w Smart-Pro umożliwiają optymalizację czasu, oraz kosztów związanych z naprawą, a ponadto nie obniżają wartości naprawianych pojazdów.

Renowacja / indywidualizacja alufelg .

Lakierowanie tradycyjne mokre ma za zadanie jak najwierniejsze odtworzenie oryginalnej warstwy lakierniczej dzięki możliwości dobrania koloru felgi na życzenie klienta.
Ta metoda daje nam możliwość uzyskania idealnej powierzchni lakierowanej, gdyż przy tej metodzie można dokonywać korekt ubytków (szlifowanie wżerów, zarysowań).

Felga lakierowana tradycyjnie musi zostać najpierw starannie przygotowana, oczyszczona mechanicznie lub ręcznie oraz szpachlowana (jeśli jest taka konieczność – rysy, ubytki) aby przygotować ją do pierwszej warstwy lakieru, czyli podkładu.

Drugim etapem jest położenie warstwy lakieru w zamówionym kolorze.

Etap trzeci – natrysk lakieru bezbarwnego w macie lub połysku oraz wypolerowanie po wyschnięciu.
Przed każdym przystąpieniem do renowacji felgi sprawdzamy pod kątem technicznym:
– krzywizny
– pęknięć
– bezpieczeństwa

Zalety metody: wierne odtworzenie koloru oraz struktury lakieru.
Wady metody: mniejsza trwałość i wyższa cena w stosunku do lakieru proszkowego

Naprawy tapicerki welurowej i materiałowej.

Niewielkie ubytki tapicerki mogą mieć różne źródło, najczęściej spotykane są wypalenia żarem papierosowym. Upuszczony papieros może uszkodzić różne elementy wnętrza pojazdu, zazwyczaj kończy on na siedzeniu lub wykładzinie dywanowej samochodu. Mimo, że uszkodzenia te są zazwyczaj niewielkie, to jednak często są bardzo widoczne i mają negatywny wpływ na odbiór estetyczny wnętrza pojazdu.
Do tej pory jedynym sposobem naprawy tapicerki, była wymiana uszkodzonego elementu w autoryzowanym serwisie danej marki lub w zakładzie tapicerskim. Takie metody są jednak uciążliwe, kosztowne i długotrwałe. Na szczęście, istnieje zdecydowanie prostsza i tańsza metoda naprawy tego typu uszkodzeń. Jesteśmy w stanie odtworzyć każdy kolor i wzór tapicerki welurowej, materiałowej .

Renowacja wnętrza pojazdu.

Wykonujemy również usługi naprawy, jak i odtworzenia całej tapicerki samochodowej oraz całego wnętrza aut do wszystkich typów samochodów. Nasze usługi to między innymi:

 • tapicerka siedzeń i boczków drzwiowych
 • pokrowce, podsufitki
 • wykładziny podłogowe
 • obszycie skórą kierownicy, deski rozdzielczej, mieszka
 • instalacje mat grzewczych w siedzeniach
 • umieszczanie logo i znaków graficznych na siedzeniach