Usuwanie wgnieceń

Żadnych wgnieceń

Gradobicia, uderzenia na parkingach, spadające kasztany i inne codzienne sytuacje, w których dochodzi do uszkodzenia karoserii.

Czy można zlikwidować wgniecenie bez konieczności szpachlowania i lakierowania uszkodzonego elementu?

Tak. W dodatku taniej, bez ryzyka obniżenia wartości auta i maksymalnie w 24 godziny.

Innowacyjna technologia PDR (ang. Paintless DentRepair) pozwala usuwać wgniecenia karoserii samochodowych bez potrzeby ich późniejszego lakierowania. Narodziła się ona w 1940 roku w fabryce Mercedesa, kiedy w czasie produkcji samochodów pracownicy zauważyli wgniecenia i inne niedoskonałości karoserii, które należało usunąć.

Niezwykle ważnym elementem całego procesu jest światło. Wykorzystując lampy o specyficznych właściwościach świetlnych jesteśmy w stanie dostrzec każdą, nawet niezauważalną gołym okiem, nierówność.

W ramach tej technologii w zależności od umiejscowienia uszkodzenia wykorzystuje się dwie metody: pushingu czyli wypychania elementu od wewnątrz lub pullingu, który polega na usuwaniu wgniecenia
od zewnątrz poprzez odciąganie przyklejonych do powierzchni lakieru specjalnych adapterów. Rezultaty obu tych metod są niewiarygodne. Ponieważ wgniecenie jest wypychane, oryginalna powierzchnia lakieru pozostaje nienaruszona.

Technologia PDR eliminuje konieczność tradycyjnej ingerencji lakierniczej, która nie tylko niesie ze sobą ryzyko naruszenia fabrycznej powłoki antykorozyjnej oraz możliwość pojawienia się różnic koloru na nowo pomalowanych elementach, ale też obniża wartość auta. Stosowanie technologii PDR wymaga niezwykłej precyzji
i doświadczenia nabytych przez wielokrotne powtarzanie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI